01 April 2020 | PZP

Správne pripoistenia k PZP môžu nahradiť Havarijné poistenie.

auto ranc mercedes

Vedeli ste, že správne vyskladané PZP môže z časti suplovať Havarijné poistenie?

Ste majiteľom staršieho vozidla, ktoré už nemá vysokú trhovú hodnotu, ale predsa len sa obávate krádeže alebo škody spôsobenej z nie vlastnej viny?

Ak ste vodič s dostatočnými skúsenosťami z cestnej premávky a myslíte, že si škodu na vlastnom vozidle z neúmyselnej vlastnej viny nespôsobíte, zároveň sa chcete chrániť pred škodami, ktorým neviete zabrániť a uvedomujete si aj riziko krádeže vozidla, havarijné poistenie sa Vám však zdá vzhľadom na vek vášho vozidla pridrahé, v tom prípade by pre Vás ako vhodná alternatíva mohli byť pripoistenia k PZP.

Ku klasickému povinnému zmluvnému poisteniu si môžete formou pripoistení dojednať napríklad poistenie proti živelným škodám, poistenie skiel, poistenie proti škodám spôsobeným stretom so zverou a dokonca aj poistenie krádeže.

Špeciálne pripoistenie krádež si viete dojednať za ročné poistné od cca 25€ až do cca 50€ (v prípade drahšieho variantu môže byť krytie krádeže rozšírené aj o vandalizmus). Poistnou udalosťou v prípade poistenia pre prípad krádeže je krádež / lúpež celého vozidla, alebo jeho štandardnej a doplnkovej výbavy (čiastočná krádež). Poistná suma alebo limit poistného plnenia býva štandardne do 6.000 € s územnou platnosťou SR + geografické územie Európy. Štandardná spoluúčasť: 10% z poistného plnenia.

Podmienkou je minimálne jedno zabezpečenie – imobilizér/alarm/mechanické zabezpečenie/VIN print/vyhľadávací systém GPS

Na stránke poistenie247.sk Vám ponúkame možnosť porovnať ceny a dojednať si online PZP na vaše auto so všetkými dostupnými pripoisteniami od viacerých poisťovní z pohodlia domova. Uzatvorte si povinné zmluvné poistenia na vaše auto, ušité na mieru a platné od zaplatenia.

 

 

poistenie247.sk  Ďakujeme za prečítanie.

POVINNÉ ZMUVNÉ POISTENIE  I  HAVARIJNÉ POISTENIE  I  CESTOVNÉ POISTENIE